Usługa szlifowanie lastryka

Lastryko jest bardzo popularnym i chętnie wykorzystywanym materiałem budowlanym. Szczególnie często montuje się go w budynkach przemysłowych, choć można ten rodzaj posadzek spotkać również w budynkach mieszkalnych (na klatkach schodowych). Oferujemy również usługi szlifowanie betonu, lastryka, marmuru, posadzek. Lastryko jest tworzywem odpornym na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, jednak - jak każdy surowiec - z czasem ulega niszczeniu. Objawia się ono poprzez powstawanie niemożliwych do usunięcia - tradycyjnymi metodami - zabrudzeń i wżerów. Jeśli takie się pojawiają, konieczne może być wykonanie szlifowania. W zależności od stopnia zniszczenia lastryko, a także jego rodzaju, do jego renowacji wykorzystuje się odmienne metody.

 

Przed przystąpieniem do prac renowacyjnych dokładnie czyści się lastryko, aby usunąć zabrudzenia, które jeszcze nie zdążyły wniknąć w materiał. Potem następuje jego szlifowanie z wykorzystaniem frezów diamentowych, które pozwalają na usunięcie najgłębszych rys i wżerów, a także wyrównanie powierzchni. Jeśli w lastryko w wyniku użytkowania pojawiły się ubytki lub pęknięcia, to na tym etapie przychodzi czas na ich wypełnienie. W zależności od tego, czy renowacji poddawane są posadzki, parapety, schody, stosuje się właściwe metody do uzupełniania ubytków. Po szpachlowaniu powierzchnia lastryko jest wyrównywana, a na zakończenie procesu szlifowania wykorzystuje się ściernice o wyższych gradacjach. Pozwalają one na usunięcie rys po użyciu poprzednich narzędzi, a także nadadzą lastryko wstępny efekt nabłyszczenia. Po zastosowaniu ostrych narzędzi przechodzi się do polerowania. Prace nad renowacją lastryko kończy się nałożeniem impregnatu.

Podłogi lastrykowe znowu są modne. To dobra okazja, aby je odświeżyć. Zabieg szlifowania pomoże wyrównać powierzchnię i wydobyć z niej pierwotne, zapomniane już piękno. Czasem już to wystarczy, żeby uzyskać ładny połysk, a dla wzmocnienia efektu polecamy polerowanie, które może wyczarować nawet efekt “tafli wody”. Zapoznaj się również z naszą usługą szlifowanie marmuru.

Zleć usługę wykwalifikowanej firmie

Szlifowanie lastryka, zwłaszcza o dużej powierzchni stanowi dużą trudność dla niedoświadczonych.

Dlatego jako firma z 20-letnim doświadczeniem polecamy swoje usługi. Nasi specjaliści znają się na swoim fachu i korzystają z najlepszych dostępnych na rynku urządzeń.