Kamieniarstwo Marmur Warszawa

Usługi kamieniarskie

Z największą przyjemnością prezentujemy Państwu szczegóły działalności naszej firmy, która już od wielu lat świadczy najwyższej jakości usługi na trudnym i wymagającym rynku kamieniarskim.

Czytaj więcej
Polerowanie marmuru
Polerowanie marmuru

Polerowanie marmuru

Profesjonalna usługa polerowania powierzchni z marmuru

Elegancki marmur

Marmur jest przepięknym naturalnym kamieniem, już od czasów starożytnych stosowanym jako materiał budowlany i wykończeniowy. Marmury różnią się od siebie kolorem, odcieniem oraz fakturą, dzięki czemu każdy może wybrać ten, który najbardziej pasuje do własnych upodobań oraz kolorystyki mieszkania. Kamień ten doskonale komponuje się z innymi materiałami i dodaje elegancji i szlachetności.
Zabiegiem szczególnie polecanym do powierzchni marmurowych jest polerowanie, które wspaniale wydobywa blask i pogłębia kolor kamienia. Polerowany marmur wygląda niesamowicie, w zależności od stopnia poleru jego powierzchnia może nawet lśnić jak lustro.

Polerowanie betonu, Kamienia, Lastryka, Marmuru, Posadzek, Polerowany beton

Zastosowanie marmuru

Marmur jest odporny na działanie wody i wysokich temperatur, nie ma jednak wysokiej odporności na ścieranie i kwasy, niekorzystnie wpływają również na niego trudne warunki atmosferyczne, dlatego zaleca się go wykorzystywać raczej wewnątrz, niż na zewnątrz. Z marmuru powstają efektowne posadzki, blaty, parapety wewnętrzne, schody czy pokrycia ścian.

Polerowanie – idealny zabieg dla marmuru

Polerowanie marmuru lub polerowanie podłóg marmurowych jest jednym z etapów prac w trakcie rewaloryzacji posadzki marmurowej, na tym właśnie etapie stosuje się ściernice diamentowe o granulacji 400, 800 i 1500, po każdej obróbce mechanicznej w/w ściernicami należy zebrać powstały urobek odkurzaczami przemysłowymi oraz osuszyć powierzchnię.

Czytaj więcej

Polerowanie

Czym jest lastryko

Znana już od czasów starożytnych technologia tworzenia posadzki lastrykowej, jest jedną z najstarszych znanych ludzkości. Na początku dwudziestego wieku lastryko stanowiło rozpoznawalny element stylu art. deco. W Polsce podłogi tego typu były bardzo popularne w latach 70’ i 80’, a z uwagi na podobieństwo do podłóg kamiennych wiele właścicieli mieszkań, nie wie, że są posiadaczami lastrykowej posadzki.

Czytaj więcej

Renowacja posadzek

Dlaczego należy przeprowadzać renowację posadzki?

Posadzka należy do najbardziej istotnych elementów praktycznie każdego obiektu przemysłowego. Ze względu na szczególne narażenie na obciążenia, może ona z czasem utracić swoje ogólne walory wizualne oraz pożądane właściwości techniczne.

Czytaj więcej

Posadzki jak nowe dzięki polerowaniu

Posadzki wykonane z materiałów takich jak marmur, beton, trawertyn, granit czy lastryko są piękne, trwałe i solidne. Z pewnością wytrzymają lata nawet intensywnego użytkowania, niemniej jednak po pewnym czasie mogą niszczeć, tracić blask i obniżać walory estetyczne pomieszczenia.

Czytaj więcej

Renowacja marmuru

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie renowacji marmuru?

Renowacja posadzek marmurowych to długotrwały proces. Wymaga zarówno niemałej wiedzy teoretycznej, jak i sporych umiejętności praktycznych. Decydując się na przeprowadzenie takich działań, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy Gravit Renowacja i zyskać gwarancję rzetelnego zrealizowania usługi.

Czytaj więcej

Piaskowanie elewacji zewnętrznej z cegły i nie tylko!

 

Piaskowanie to wyjątkowo skuteczny sposób usuwania osadu i brudu właściwie z dowolnej powierzchni. W czasie tego procesu specjalne urządzenie wykorzystuje sprężone powietrze , aby materiał ścierający dostał się na czyszczoną powierzchnię pod bardzo dużym ciśnieniem, lecz jesteśmy w stanie oczyszczać powierzchnie delikatne stosując metody niskociśnieniowe, szczególnie jest to ważne w trakcie czyszczenia obiektów zabytkowych.

Czytaj więcej

Renowacja posadzek kamiennych

Posadzki kamienne, krystalizacja marmuru

Marmury, granity, konglomeraty i trawertyny są obecnie najczęściej stosowanym budulcem wykończeniowym, a stanowiąc istotną pozycję w kosztach wykonania inwestycji, powinny być fachowo zabezpieczone.

Czytaj więcej

Renowacja lastryka

Dlaczego należy przeprowadzać renowację lastriko?

Lastriko to odpowiednio spreparowana mieszanka kruszywa, wody, cementu oraz specjalnego barwnika. Znajduje szerokie zastosowanie, między innymi w budynkach użyteczności publicznej. Z czasem wykonana z lastryko powierzchnia może jednak ulegać zauważalnym uszkodzeniom.

Czytaj więcej
renowacja-elewacji-Warszawa
renowacja-elewacji-Warszawa

Gravit - renowacja elewacji w całej Europie

Każda budowla posiada rzuty i plany, w których precyzyjnie zostały określone jej elementy. Jednym z nich jest elewacja, czyli zewnętrzna powierzchnia ściany. Jest ona szczególnie narażona na różnego rodzaju zanieczyszczenia i uszkodzenia. Zwykle, najbardziej reprezentatywną część budynku stanowi fasada, która znajduje się z przodu każdego obiektu.

Czytaj więcej

Czyszczenie elewacji

Czyszczenie elewacji

Czyszczenie elewacji wykonujemy metodami dobranymi indywidualnie do każdej elewacji, a konkretną technologię jej oczyszczania wybieramy na podstawie przeprowadzonych prób.

Czytaj więcej

Czyszczenie marmuru

Dlaczego czyszczenie marmuru jest tak ważne?

Marmur na pierwszy rzut oka jest materiałem trwałym, który nie ulega uszkodzeniom oraz trwalszym zabrudzeniom. Wbrew pozorom, ma porowatą strukturę oraz nie jest odporny na kwasy i zasady, Dlatego łatwo może ulec zabrudzeniom i zmatowieniom, które trudno będzie usunąć.

Czytaj więcej

Szlifowanie posadzki

Każda powierzchnia, choć wydaje się być bardzo twarda i trwała, może zostać uszkodzona lub zarysowana w czasie jej użytkowania.

Szczególnie w przypadku nawierzchni, która znajduje się w najróżniejszych firmach przemysłowych, do drobnych uszkodzeń dochodzi bardzo często i niezwykle łatwo. 

Czytaj więcej

Czyszczenie kamienia

Czyszczenie kamienia nie musi być problemem!

Możnaby pomyśleć, że kamienia nie trzeba czyścić i konserwować. Nic bardziej błędnego! Kamień - szczególnie ten na posadzce jest narażony na wiele czynników, które mogą go zniszczyć.

Czytaj więcej

Konserwacja i pielęgnacja posadzki

Odpowiednia konserwacja i pielęgnacja posadzki w Warszawie

Właściwe dbanie o posadzkę, która znajduje się w naszym domu lub firmie, powinno odbywać się systematycznie. Jedynie odpowiednia konserwacja i pielęgnacja posadzki pozwala na uniknięcie kosztownych renowacji i napraw, a nawet całkowitej wymiany nawierzchni.

Czytaj więcej

Hydropiaskowanie

Hydropiaskowanie ścian budynków

Hydropiaskowanie, budynki, a konkretnie ich ściany, głównie zewnętrzne po latach użytkowania tracą swoją naturalna barwę, pokrywając się coraz bardziej złożonymi warstwami brudu.

Czytaj więcej

Czyszczenie cegły, cegieł

Zadbamy o profesjonalne wyczyszczenie i renowację cegły!

Cegła jest jednym z bardziej okazałych materiałów w budownictwie. Jest także podstawowym materiałem budowlanym. Bardzo wiele budynków, budowanych w ubiegłym wieku, przeżywały swoją świetność dawniej. Teraz, poszarzałe, już nie stanowią takiej atrakcji i nie przyciągają wzroku. Warto zatem odnowić i oczyścić cegłę i przywrócić jej dawny blask!

Czytaj więcej

Renowacja posadzki

Najlepsza renowacja posadzki w Warszawie

Niezależnie od rodzaju posadzki jest ona narażona na uszkodzenia. Choć wykonana jest ona zazwyczaj z materiałów bardzo wytrzymałych, istnieje wiele czynników, które sprawiają, że może ona utracić swój pierwotny wygląd.

Czytaj więcej

Piaskowanie betonu

To skomplikowana i złożona praca

Piaskowanie betonu to skomplikowane i złożone prace, którymi od wielu lat zajmuje się nasza firma. W powyższych usługach posiadamy bardzo duże doświadczenie.

Czytaj więcej

Piaskowanie konstrukcji metalowych

 

Proces piaskowania metalowych konstrukcji

Rozmaite procesy doprowadzają do niszczenia oraz korodowania metali, na przykład opady, zanieczyszczone powietrze, wilgoć czy inne czynniki środowiskowe. Sposobem na zredukowanie tego typu uszczerbków jest proces piaskowania stalowych konstrukcji. Nasze przedsiębiorstwo jest w stanie wykonać ten zabieg w sposób profesjonalny i bezpieczny, dzięki odpowiednim umiejętnościom oraz posiadanym narzędziom.

Zastosowanie piaskowania konstrukcji metalowych

Proces piaskowania konstrukcji metalowych opiera się na oczyszczeniu oraz przekształceniu metalicznej powierzchni. Do tego celu wykorzystywane są specjalne materiały ścierne oraz odpowiednio sprężone powietrze. Uzyskany w ten sposób efekt pod wieloma względami przypomina skutki szlifowania, jednak zapewnia większą równość powierzchni. Dzięki temu idealnie nadaje się ona do dalszej obróbki, na przykład pod malowanie i zabezpieczenie przeciwpożarowe. Po zakończeniu procesu, stalowa konstrukcja jest jak najszybciej zabezpieczana. Zapewniona w ten sposób ochrona pozwala na uniknięcie szkodliwego wpływu różnych czynników zewnętrznych, na przykład niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Przebieg piaskowania konstrukcji stalowych

Prawidłowo przeprowadzone piaskowanie konstrukcji stalowych jest procesem wysoce efektywnym i wyjątkowo zaawansowanym pod względem technologicznym. Opiera się przede wszystkim na uderzaniu drobinkami materiału ściernego w powierzchnię dzięki czemu ulega ona oczyszczeniu oraz pożądanemu dostosowaniu. Jako materiał ścierny wykorzystać można na przykład:

  • piasek kwarcowy o odpowiedniej frakcji
  • rozdrobnione szkło
  • żużel
  • śrut

Wszystkie materiały ścierne wykorzystane do piaskowania materiałów powinny być odpowiednio rozdrobnione. Zastosowanie konkretnych materiałów oraz ich poziom ich zróżnicowania powinny być ściśle uzależnione od rodzaju powierzchni konstrukcji metalowej oraz zamierzonego efektu.

Bezpieczeństwo piaskowania konstrukcji stalowych

Podczas wykonywania zabiegu piaskowania konstrukcji stalowych bardzo duże znaczenie ma zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nie należy przede wszystkim stosować materiałów szkodliwych, które zwiększają ryzyko wywołania chorób pyliczych. Nasza firma stosuje się w tym zakresie do wszystkich rygorystycznych zasad higieny pracy. Przeprowadzając proces piaskowania konstrukcji stalowych, zapewniamy ubrania ochronne z wymaganą wentylacją naszym pracownikom, dzięki czemu mogą spełniać swoje obowiązki swobodnie i bezpiecznie. Do wykonania każdej realizacji wykorzystywane są wyłącznie sprawdzone technologie oraz odpowiednio dobrane narzędzia.

Piaskowanie pozwala na niezwykle szybkie i dokładne wyrównanie powierzchni.
Jest to świetna metoda przywracania czystości powierzchniom i elementom metalowym.
To również doskonały sposób na przygotowanie konstrukcji do innych zabiegów jak na przykład malowanie.

Polerowanie posadzki

Polerowanie posadzki w Warszawie niezależnie od jej rodzaju

Aby cieszyć się nieskazitelną posadzką przez wiele lat, nie wystarczy właściwe położenie jej. Konieczne jest nieustanna dbanie o nią. Z pomocą przychodzi firma Gravit-Renowacja, która posiada wieloletnie doświadczenie na polskim rynku.

Czytaj więcej