Czyszczenie Strumieniowo Ścierne Piaskowanie Warszawa

Czyszczenie strumieniowo-ścierne Piaskowanie

Piaskowanie to przede wszystkim piaskowanie elewacji kamiennych i ceglanych, oferujemy również piaskowanie betonu, zbiorników betonowych oraz konstrukcji mostów i wiaduktów, oczyszczamy elewacje zabytkowe.

Jako firma kamieniarska działamy na rynku już od 20 lat. Nabyte w tym czasie doświadczenie i umiejętności, poparte specjalistyczną wiedzą, pozwalają nam na przedstawienie maksymalnie szerokiej oferty usług, związanych z szeroko pojętą branżą kamieniarską.

Jedną z naszych specjalności, wykonywaną ramach oferowanych przez naszą firmę usług, jest piaskowanie. Pod tym pojęciem kryje się niezwykle efektywny proces, który pozwala na skuteczne odnowienie i oczyszczenie powierzchni. Oferta firmy Gravit jest kompleksowa i dotyczy piaskowania ścian i elewacji kamiennych i ceglanych, powierzchni betonowych, zbiorników betonowych, konstrukcji mostów i wiaduktów oraz elewacji obiektów zabytkowych. Piaskowanie realizowane jest przy użyciu strumienia sprężonego powietrza zmieszanego z materiałem ściernym, czyli z tzw ścierniwem. Nazwa procesu sugeruje, że technika ta wykorzystuje piasek kwarcowy jako materiał ścierny. Praktyka pokazuje jednak, że w dobie znaczącego postępu, jaki dokonał się w tej dziedzinie, wybór ścierniw jest znacznie szerszy i obejmuje różne materiały, począwszy od mączek szklarskich poprzez piasek kwarcowy, garnet, sodę, kukurydzę, mączki dolomitowe na zmielonych łupinach orzechów kończąc.

Materiał ścierny, każdorazowo musi zostać dobrany pod konkretny typ elewacji. Ma to związek z grubością i twardością ścierniwa, czyli z parametrami, które w największej mierze odpowiadają za efekty prac. To jednak jeszcze nie wszystko. Właściwe wykonanie procesu piaskowania wymaga skrupulatnego doboru ciśnienia roboczego - niektóre typy elewacji wymagają zastosowania techniki nisko ciśnieniowej, w przeciwnym wypadku, z dużym prawdopodobieństwem, ich lico mogłoby ulec uszkodzeniu. Piaskowanie jest zatem czynnością, którą należy wykonywać wyłącznie z użyciem specjalistycznego sprzętu, który umożliwia płynną regulację ciśnienia roboczego w zakresie, który rozpoczyna wartość 0,1 bara. Odpowiednie zaplecze techniczne to jednak jeszcze nie wszystko. Równie ważnym aspektem, o ile nie najważniejszym, jest doświadczenie osoby przeprowadzającej proces piaskowania. W ciągu 20-letniej obecności na rynku, posiedliśmy niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwalają nam na szybkie i sprawne wykonywanie oferowanych usług, z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

Najbardziej wymagającymi obiektami, z jakimi można spotkać się w procesie piaskowania, są budynki zdobione przez zabytkową elewację. Taka powierzchnia bardzo często zanieczyszczona jest nie tylko naturalnymi osadami, ale także zanieczyszczeniami atmosferycznymi i pochodzącymi z powietrza. Często zdarza się też, że na ścianach obiektów zabytkowych, swoje zdolności plastyczne szlifują młodociani wandale. Piaskowanie pozwala na skuteczne oczyszczenie powierzchni z wszelkich zabrudzeń, jednak podczas realizacji procesu, należy mieć na uwadze znaczną wartość materialną i kulturową takich budynków. Wszelkie błędy popełnione podczas pracy, mogą trwale wpłynąć na charakter obiektu, dlatego właśnie tak bardzo istotnymi czynnikami są tu umiejętności, wiedza i doświadczenie. Nasza firma posiada niezbędne uprawnienia i doświadczenie, zdobyte przy realizacjach renowacji obiektów zabytkowych, potwierdzone referencjami.

W zależności od potrzeb stosujemy metody niskociśnieniowe JOS i Rotec, do każdej powierzchni dobieramy optymalną metodę oczyszczania oraz ścierniwo, piaskujemy na sucho i mokro, wykonaliśmy wiele prestiżowych realizacji na terenie kraju i Europy. Prace piaskowania oraz oczyszczania wykonujemy wyłącznie u Klienta. Nasze usługi, mogą zostać rozbudowane o piaskowanie elewacji, piaskowanie kamienia, piaskowanie cegły, piaskowanie klinkieru, piaskowanie betonu i piaskowanie piaskowca.

Jako doświadczona firma, jesteśmy w stanie zapewnić dokładność, efektywność oraz terminowość realizowanych zleceń.