Usługi polerowanie betonu, polerowany beton

Polerowanie betonu to metoda stosowana zarówno na nowej, jak i na starej posadzce, dzięki czemu uzyskamy przywrócenie pierwowzoru. Polerowany beton jest niebywale estetyczny i funkcjonalny.

Polerowanie betonu może odbyć się zarówno na posadzce nowej jak i posadzkach starych(przywracanie do pierwowzoru). W ten sposób uzyskujemy beton polerowany. Zapoznaj się jak wykonujemy polerowanie betonu, lastryka, marmuru, posadzek, polerowany beton.

Posadzki betonowe są wygodne w położeniu i tanie, dlatego bardzo często można spotkać je w różnych miejscach. Kiedyś pokrywały głównie hale produkcyjne, dzisiaj coraz częściej można spotkać je w biurach, budynkach użyteczności publicznej, a nawet w domach.

Beton polerowany jest nie tylko niebywale estetyczny, ale i funkcjonalny. Tworzy posadzkę odporną na uszkodzenia, ścieranie i zanieczyszczenie, co ma znaczenie zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Wykonanie posadzki z betonu polerowanego obejmuje kilka kroków.

Pierwszym z nich jest wygładzanie. Jego zadaniem, w przypadku bardziej zniszczonych posadzek, jest wyrównanie ich struktury i zlicowanie całej powierzchni. Sam proces wykonuje się przy użyciu narzędzi diamentowych.

W pierwszym kroku zdziera się wierzchnią warstwę betonu aż do odsłonięcia jego naturalnej struktury. Później związuje się powierzchnię betonu specjalnym środkiem impregnującym, co znacznie zwiększa jego twardość i wytrzymałość w wyniku zmian chemicznych jego struktury.

Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie wygładzania i polerowania, które jest ostatecznym etapem wykończenia posadzki. Uzyskana w ten sposób powierzchnia jest gładsza i twardsza niż kiedykolwiek i wykazuje się wyjątkową odpornością na działanie czynników chemicznych. Co ciekawe, prace renowacyjne wykonywane na betonie znacznie zwiększają jego podobieństwo do naturalnych kamiennych posadzek, co dodaje mu dodatkowych walorów estetycznych.

Dlaczego warto przeprowadzić polerowanie betonu?

Przede wszystkim, jest to metoda szybka. W ciągu 8-12 godzin pracy sprawny zespół jest w stanie wykonać nawet 100 m kwadratowych gotowej betonowej posadzki polerowanej. Nie wymaga ona później żadnego dodatkowego czasu na utwardzenie czy wyschnięcie.

Po drugie, w posadzkach polerowanych pięknie odbija się światło. Na dużych halach produkcyjnych pozwala to zaoszczędzić nawet do 30 % energii. Wszystko to dlatego, że odbijająca światło posadzka znacznie rozjaśnia pomieszczenie.

Beton polerowany jest łatwy do utrzymania w czystości. Zniszczona, niewypolerowana posadzka wchłania brud jak gąbka i jej dokładne umycie z czasem staje się zwyczajnie niemożliwe. Beton polerowany gromadzi zanieczyszczenia na powierzchni, dzięki czemu łatwo się ich pozbyć. Pozwala to na znaczne zaoszczędzenie środków myjących, wody, chemii i ludzkiej pracy.

Kolejną ważną zaletą betonu polerowanego jest jego estetyka. Nie ma się co oszukiwać, zniszczona i porysowana posadzka nie dodaje uroku żadnemu pomieszczeniu. Nawet jeśli w utrzymanie jej w czystości wkłada się dużo pracy i zachodu, to i tak jej stan pada cieniem na całe wnętrze. Dzięki polerowaniu nawet kilkunastoletnia posadzka może wyglądać jak nowa i to w krótkim czasie, przy stosunkowo niewielkim koszcie.

Beton polerowany jest też posadzką w pełni bezpieczną. Wydawać by się mogło, że jego wysoki połysk oznacza, że jest on śliski, ale nie jest to prawdą. Ma to w szczególności znacznie w miejscach, gdzie panuje duże natężenie ruchu, takich jak magazyny czy hale produkcyjne.

Aby posadzka betonowa jak najdłużej utrzymała się w idealnym stanie, warto raz na jakiś czas przeprowadzić proces jej regeneracji i końcowej impregnacji. Gwarantuje to, że efekty prac polerskich utrzymają się przez dłuższy czas.

Regularnie wykonywane zabiegi polerskie na betonowej posadzce mogą zwiększyć jej żywotność o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kolejnych lat.

Zapraszamy do skorzystania z naszych kompleksowych usług!

Trudno poznać, że to tylko beton!

Wypolerowany beton wygląda niesamowicie. Możemy uzyskać wysoki połysk lustrzanej tafli lub mniejszy – na przykład półmatowy.
Czasem nie warto inwestować w drogą podłogę, zwłaszcza gdy usługa polerowania może sprawić, że betonowa podłoga będzie się tak świetnie prezentować.
Zanim więc przykryjesz czymś beton, zobacz, jak wygląda po naszym zabiegu – być może zrezygnujesz z pomysłu nakładania innej nawierzchni na beton. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze i czas.
Betonowa powierzchnia to obecnie niezwykle modny trend także w nowoczesnych wnętrzach. Pozwalają nadać takiemu wnętrzu nieco industrialnego stylu. Warto jednak zabezpieczyć beton mechanicznym polerowaniem, aby zabezpieczyć go i zwiększyć jego atrakcyjność, co pozwoli cieszyć się jego pięknem przez długi czas.

Doświadczenie i renoma

Po 20 latach działalności na rynku śmiało możemy nazwać się ekspertami w dziedzinie renowacji powierzchni.

Polerowanie betonu to coraz częściej wykonywana przez nas usługa. Klienci docenili świetne efekty, jakie można dzięki niej uzyskać.

Zobacz zdjęcia wykonanych przez nas realizacji, także tych dotyczących polerowania betonu, które są dostępne w naszej galerii oraz na blogu.

Nowoczesny sprzęt i wykwalifikowana kadra sprawia, że prace wykonujemy szybko i efektywnie. Po wstępnych oględzinach zazwyczaj wiemy, jakich rezultatów będzie można oczekiwać.

Nasza siedziba znajduje się na terenie województwa mazowieckiego, jednak nasze usługi oferujemy Klientom z całej Polski, a także Europy.