renowacja-elewacji-Warszawa
renowacja-elewacji-Warszawa

Usługi renowacja cegły, kamienia, marmuru, lastryka, elewacji i posadzek

Każda budowla posiada rzuty i plany, w których precyzyjnie zostały określone jej elementy. Jednym z nich jest elewacja, czyli zewnętrzna powierzchnia ściany. Jest ona szczególnie narażona na różnego rodzaju zanieczyszczenia i uszkodzenia. Zwykle, najbardziej reprezentatywną część budynku stanowi fasada, która znajduje się z przodu każdego obiektu.

Gravit - renowacja elewacji w całej Europie


Nasza firma zajmuje się kompleksową renowacją elewacji wykonanych z kamienia, cegły, elementów betonowych oraz czyszczeniem elewacji drewnianych. Nasze przedsiębiorstwo mieści się w Warszawie. Jesteśmy obecni na rynku od długiego czasu i oferujemy usługi doświadczonego zespołu fachowców.

Poznaj naszą ofertę

Nasze propozycje z zakresu renowacji elewacji obejmują najnowocześniejsze i nieinwazyjne metody oczyszczania na sucho jak i w osłonie mgły wodnej. Jesteśmy firmą wiodącą w wykorzystaniu takich metod jak piaskowanie betonu, czyszczenie strumieniowo-ścierne czy hydropiaskowanie, czyli czyszczenie parą wodną. Jesteśmy firmą która wykonuje usługi takie jak piaskowanie betonu, czyszczenie strumieniowo-ścierne czy hydropiaskowanie, czyli czyszczenie w osłonie wody. Zapewniamy renowację elewacji ceglanych i kamiennych, w tym renowację elewacji z cegły klinkierowej.

Zapewniamy przystępne ceny oraz miłą i fachową poradę. Z działań naszych pracowników zadowolonych jest setki klientów nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami, czego efekt możecie Państwo obejrzeć w naszej galerii. Znajdziecie tam zdjęcia przedstawiające wykonane przez nas renowacje z całej Europy.

Różne metody czyszczenia

W naszej pracy istotnym elementem, jest odpowiedni dobór materiału czyszczącego do danego zlecenia. Jest to klucz do wspaniałego efektu, a przy tym zapewnia maksymalną ochronę. Nasz zespół fachowców potrafi doprowadzić każdy budynek do pięknego wyglądu bez wykonania żadnego dodatkowego ubytku. Zajmujemy się także zabezpieczaniem ścian, impregnacją okładzin i usuwaniem graffiti z elewacji.

Zleć czyszczenie elewacji nam, a przekonasz się, że jesteśmy godni zaufania. Czyszczenie elewacji budynków z cegły, czyszczenie kamienia elewacyjnego i piaskowca to czynności, które wykonujemy w naszej pracy codziennie. Ponadto zajmujemy się usuwaniem glonów z elewacji zewnętrznej.

Renowacja elewacji drewnianej

Czyszczenie niskociśnieniowe to doskonały sposób na oczyszczenie budynku z wielu zanieczyszczeń. Polega ono na dobraniu twardości ścierniwa do czyszczonego drewna oraz zastosowaniu odpowiedniego ciśnienia roboczego.

Wiemy, że każdy chciałby, aby jego dom wyróżniał się czystością i świeżością, dlatego renowacja elewacji drewnianej jest dla nas szczególnym zadaniem. Chcemy, aby każdy klient był zadowolony z naszej pracy, dlatego dbamy o najmniejszy szczegół naszej pracy.

Dajemy Państwu gwarancję dobrej ceny szlifowania elewacji drewnianej.

Piaskowanie – szybki sposób na odnowę

Ten rodzaj oczyszczania jest bardzo pomocny wtedy, gdy ściana budynku jest mocno zabrudzona. Piaskowanie elewacji drewnianych, a także ceglanych i kamiennych polega na napylaniu ściany drobinkami piasku pod ciśnieniem. Metoda ta pozwala na oderwanie się brudu od powierzchni, w efekcie czego budynek zostaje odświeżony.

Wiemy, jak ważne jest ostrożne podejście do pracy i rodzaj stosowanej techniki. Przeprowadzamy niskociśnieniowe piaskowanie elewacji z cegły w przypadku, gdy mamy do czynienia z wiekowymi budynkami. Nasze metody nie uszkadzają cegły ani zaprawy. Zapewniamy równomierne oraz precyzyjnie przeprowadzoną renowację elewacji budynku.

Piaskowanie wykonane przez naszą firmę to doskonały sposób na renowację elewacji obiektów zabytkowych. Nasze wieloletnie doświadczenie pomaga nam w doborze odpowiedniego i najlepszego rodzaju ścierniwa. Stosujemy najlepsze niskociśnieniowe metody czyszczenie elewacji jak Ce-Pe, JOS TORC czy Remmers Rotec. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Ustalana jest także cena piaskowania elewacji.

W każdym przypadku, po przeprowadzonej pracy uzupełniamy ubytki powstałe na ścianach obiektów. Jesteśmy w stanie dobrać najlepsze materiały, gdyż posiadamy w Warszawie swój własny zakład kamieniarski. Nasze ceny piaskowania elewacji są niezwykle konkurencyjne w porównaniu z innymi firmami.

Renowacja elewacji obiektów zabytkowych

Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre budynku wymagają wykonania dodatkowej pracy i większej ostrożności. O zabytki należy dbać w sposób szczególny, dlatego też posiadamy pracowników, którzy w pełni specjalizują się w tej dziedzinie prac renowacyjnych. Renowacja starej elewacji zabytkowej to kosztorys, odpowiednie materiały i stuprocentowa precyzja. Wszystkie te elementy zapewniamy Państwu podczas naszej usługi.

Oferujemy przeprowadzenie odpowiednich badań technicznych, czyszczenie elewacji najlepszą i nieinwazyjną metodą oraz wykonanie prac związanych z uzupełnieniem ubytków. Poza tym, uzupełniamy brakujące elementy architektury. Kompleksowo zabezpieczamy budynek, a w razie konieczności wymieniamy całą elewację.

Renowacja elewacji z piaskowca

Piaskowiec jest wymagającym materiałem budowlanym. Wiemy to z doświadczenia, gdyż posiadamy w Warszawie swój zakład kamieniarski. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować Państwu sprawdzony materiał do wykorzystania przy każdego rodzaju ubytku.

Piaskowiec jest materiałem, który bardzo elegancko wygląda, ale też ze względu na kolorystykę i skład bardzo łatwo przyjmuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Ma zdolność do absorpcji większej ilości pyłów takich jak np. dym z przewodów kominowych lub zabrudzeń atmosferycznych. Z tego względu wymaga on szczególnego traktowania.

Czyszczenie elewacji z piaskowca które oferujemy uwzględnia środki, które dokładnie usuwają brud, a jednocześnie nie powodują uszkodzeń struktury tego kamienia.

Jeśli interesują Państwa renowacje na innych typach budynków, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Pielęgnacja elewacji

Istotnym elementem, o który należy pamiętać przy każdym obiekcie, jest jego pielęgnacja. Łatwiej jest zadbać o elewację na nowym budynku. Znacznie trudniej zaś jest wykonać renowację elewacji budynku zabytkowego lub kamienicy.

Nasi specjaliści pomogą Państwu zadbać o każdy budynek, wybierając najlepszą i najbardziej kompleksową metodę czyszczenia oraz późniejszej jej impregnacji.

Do najpopularniejszych sposobów dbania o ściany budynku jest mycie elewacji. Można je przeprowadzić ręcznie, choć ciśnieniowe pozwala na osiągnięcie lepszych efektów.Nasi pracownicy używają do tego sprawdzonego sprzętu oraz profesjonalnych środków, które w zależności od rodzaju zabrudzeń – pozbywają się brudu lub usuwają glony z elewacji.

Polerowanie i szlifowanie elewacji – sposób na przyciągnięcie uwagi

Kamień jest bardzo popularnym materiałem w budownictwie i jak każdy z nich wymaga odpowiedniego traktowania. Kamień najczęściej spotykany jest na posadzkach, ale nie tylko. Niektóre budynki wyróżniają się świetlistą powłoką wykonaną z płyt kamiennych. Jest to bardzo reprezentacyjny element, który często wieńczy fasady sądów, banków lub nowoczesnego budownictwa.

Polerowanie kamienia wymaga posiadania umiejętności posługiwania się maszynami polerskimi. W naszej firmie wykwalifikowani pracownicy potrafią bez problemu dobrać odpowiedni sprzęt do rodzaju materiału użytego w fasadzie.

Ścierniwo najlepszej jakości

Gravit oferuje szeroki wybór najlepszych materiałów do oczyszczania elewacji. Stosujemy piasek kwarcowy i różnego rodzaju mączki szklarskie. Jesteśmy otwarci na wszelkie nowości i cały czas śledzimy najnowsze doniesienia w dziedzinie najbezpieczniejszych i najbardziej kompleksowych rozwiązań. W związku z tym, w naszych materiałach znajdują się także: soda, łupiny orzechów i kukurydza. Korzystamy także z mączek dolmitowych oraz garnetu. Do każdego materiału dobieramy właściwej twardości ścierniwo.

Kompleksowa pomoc

Nasze usługi zapewniają nie tylko czyszczenie elewacji, ale także wypełnienie wszelkich powstałych ubytków. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od momentu wykonania planu napraw, doboru materiału do jego zastosowania i gruntownej naprawy wszystkich nieprawidłowości wynikających z upływu czasu, bądź innych czynników zewnętrznych. Szczegółowe informacje na temat naszych usług znajdziesz na naszej stronie.

Gravit to najlepsza renowacja i niska cena. Sprawdź, jakimi jeszcze materiałami się zajmujemy.

Dlaczego warto przeprowadzać renowację cegły?

Cegła to piękny, ale zarazem wymagający szczególnej uwagi materiał budowlany. Regularne przeprowadzanie prac renowacyjnych pozwala jednak na utrzymanie surowca w doskonałym stanie, nawet w przypadku wieloletniej eksploatacji. Nasza firma   świadczy takie usługi, wykorzystując wyłącznie środki renomowanych producentów oraz sprawdzone, solidne metody renowacyjne gwarantujące oczekiwaną efektywność.

Kiedy cegła wymaga pielęgnacji?

Pod wpływem ciągłej eksploatacji, cegła może ulegać postępującemu skażeniu biologicznemu. Wówczas niezbędne jest przeprowadzenie kilku czynności, najlepiej przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych środków chemicznych zwalczających mikroorganizmy. Renowacja cegły może być dodatkowo wzmocniona poprzez hydrofobizację, pozwalającą na wydłużenie trwałości materiału budowlanego. Kompleksowa realizacja prac jest dzięki temu w stanie przywrócić wygląd elewacji do pierwowzoru.

Na czym polegają prace renowacyjne?

Prace renowacyjne opierają się przede wszystkim na usuwaniu atmosferycznych oraz cementowych zanieczyszczeń z lica ścian, a także wypełnianiem lub wymianą uszkodzonych fug i cegieł. Profesjonalna ekipa pracowników jest w stanie fachowo wykuć nieprawidłowe przemurowania i obtłuczone cegły, a także niepożądane fragmenty drewna, gipsu czy metalu. Wzmocnienie strukturalne oraz scalenie kolorystyczne dotyczy wszystkich elementów, czyli:

 • cegieł
 • spoiny
 • kitów

Wszelkie ubytki uzupełnione mogą być masą mineralną o podbarwieniu oraz uziarnieniu zbliżonym do oryginalnego surowca.

Jakie metody są wykorzystywane?

W przypadku cegły prace renowacyjne przeprowadzić można na różne sposoby. Do najpopularniejszych należą metody ścierne oraz chemiczne. Wybór konkretnego rozwiązania zależy zarówno od rodzaju oczekiwanego efektu końcowego, jak i aktualnego stanu cegły. Nie bez znaczenia pozostają również materiały, przy użyciu których przeprowadzana jest renowacja. W naszej firmie  stosowane są wyłącznie najnowocześniejsze narzędzia oraz akcesoria, co pozwala na uzyskanie znakomitego efektu w przypadku każdej realizacji.

Kiedy konieczne są prace renowacyjne kamienia?

Kamienie naturalne to materiały, które wymagają szczególnie uważnej pielęgnacji oraz systematycznego zapobiegania uszkodzeniom. Jednym ze sposobów na utrzymanie posadzki czy okładzin ściennych z tego typu surowca w dobrym stanie jest regularne przeprowadzanie prac renowacyjnych. Posiada je w swojej ofercie firma  , gwarantująca angaż najlepszych pracowników oraz wykorzystanie wyłącznie najnowocześniejszych narzędzi i preparatów.

Dlaczego warto pielęgnować kamień naturalny?

Impregnacja elementów wykonanych z kamienia naturalnego jest bardzo istotnym działaniem. Skorzystanie z usług profesjonalnego wykonawcy pozwala na uzyskanie precyzyjnych rezultatów. Impregnacji ulegają jednak wyłącznie czyste powierzchnie, ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do utrwalenia zabrudzeń. Poszczególne kamienie naturalne różnią się między sobą poziomem porowatości, a tym samym posiadają odmienną tendencję do przyjmowania zabrudzeń czy przebarwień. Dotyczy to zarówno tych powstałych pod wpływem obecności substancji stałych, jak i wchłoniętych przez strukturę kamienia płynów. Jedynie profesjonaliści są w stanie wykorzystać idealnie dobrane preparaty, dzięki czemu renowacja kamienia przynosi oczekiwane rezultaty.

Jak wygląda usuwanie przebarwień, zmatowień oraz rys?

Zniszczeniom ulegać mogą nie tylko powierzchnie posadzki oraz okładzin ściennych, ale również inne wykończenia z kamienia naturalnego, między innymi:

 • blaty
 • parapety
 • podłogi

Fachowa renowacja pozwala na przywrócenie pierwotnych walorów estetycznych kamienia naturalnego, niezależnie od jego wieku oraz rodzaju. Dotyczy to zarówno usunięcia wszelkich nieestetycznych przebarwień oraz plam, jak i wyrównania nagromadzonych rys czy nadania zmatowiałej powierzchni prawdziwie lustrzanego połysku. Pracownicy naszej firmy   w pierwszej kolejności dokonują oceny stanu powierzchni, na której ma zostać przeprowadzona renowacja. Analiza ta pozwala na zarekomendowanie klientowi rozwiązania, które sprawdzi się na określonym obszarze oraz w danym obiekcie najlepiej oraz najskuteczniej. Każdy kamień naturalny jest nieco inny, a zatem wymaga indywidualnego podejścia oraz doboru optymalnych technologii.

Dlaczego należy przeprowadzać renowację lastriko?

Lastriko to odpowiednio spreparowana mieszanka kruszywa, wody, cementu oraz specjalnego barwnika. Znajduje szerokie zastosowanie, między innymi w budynkach użyteczności publicznej. Z czasem wykonana z lastryko powierzchnia może jednak ulegać zauważalnym uszkodzeniom. Firma   jest w stanie zatroszczyć się o jej profesjonalną renowację, przeprowadzaną przez najlepszych fachowców przy użyciu nowoczesnych technologii.

Kiedy lastryko wymaga renowacji?

Eksploatacja posadzek z lastryko doprowadza do pojawiania się rozmaitych uszkodzeń struktury powierzchni. Dotyczy to zarówno drobnych uszczerbków, jak i całych dziur i spękań. Proces renowacji opiera się przede wszystkim na ocenie zaistniałych uszkodzeń oraz poziomu zużycia lastryko, a także doborze optymalnych metod działania. Cała powierzchnia poddawana jest procesowi odnowy technologicznej, a poszczególne ubytki ulegają precyzyjnemu uzupełnieniu. W ten sposób lastryko zyskuje odświeżony wygląd, wyższą odporność na ścieranie oraz wzmocnioną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Jakie prace renowacyjne można wykonać na lastryko?

Do każdej posadzki dobierany jest indywidualny proces renowacji, co pozwala na uzyskanie wyglądu zbliżonego do zupełnie nowej powierzchni. Najczęściej renowacja lastryka obejmuje:

 • flekowanie ubytków
 • zamykanie pęknięć
 • odtwarzanie struktury powierzchni

Zaletą kompleksowego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość skutecznego zamknięcia porów w materiale, dzięki czemu lastryko zyskuje większą odporność na zabrudzenia oraz wytrzymałość.

Jakie efekty daje renowacja?

Jedynie wysoki poziom doświadczenia oraz bezpośredni dostęp do odpowiednich technologii pozwalają na przeprowadzenie kompleksowego procesu renowacji lastryko. Dzięki optymalnemu zastosowaniu materiałów, wypełnione elementy w nieznacznym tylko stopniuodróżniają się od pozostałej części posadzki wykonanej z tego materiału. Lastryko zabezpieczane jest również za pomocą specjalnych impregnatów. Znacząco ułatwiają one późniejszą pielęgnację, a także w dużym stopniu ograniczają chłonność podłoża. Zastosowanie technologii oferowanych przez firmę   przyczynia się tym samym do znaczącej redukcji kosztów, przy zachowaniu unikalnego charakteru lastryko.

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie renowacji marmuru?

Renowacja posadzek marmurowych to długotrwały proces. Wymaga zarówno niemałej wiedzy teoretycznej, jak i sporych umiejętności praktycznych. Decydując się na przeprowadzenie takich działań, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy   i zyskać gwarancję rzetelnego zrealizowania usługi.

Jakie uszkodzenia można usunąć z marmuru?

W procesie renowacyjnym marmuru wykorzystywane są rozmaite narzędzia i maszyny, a także środki chemiczne czy akcesoria ścierne. Pierwszym etapem jest ocena poszczególnych uszkodzeń, które powstają na skutek codziennej eksploatacji. Mogą to być na przykład:

 • pęknięcia
 • ubytki
 • rysy
 • zmatowienia
 • odspojenia płyt

Bardzo często domowe metody renowacyjne okazują się nieskuteczne, dlatego warto skorzystać z usług sprawdzonych fachowców. Firma   jest w stanie zapewnić pożądane rezultaty na każdym etapie realizacji, dzięki zaangażowaniu ze strony pracowników. Gwarancją skuteczności są także profesjonalnie wybrane oraz wykorzystane narzędzia, środki i materiały o określonym zastosowaniu.

Jak przebiega proces renowacji?

Na początkowym etapie renowacji dobierane są odpowiednie masy żywiczne, dopasowane optymalnie do kolorystyki oraz twardości materiału. Wykorzystuje się je głównie do uzupełniania ubytków. Kompleksowa renowacja marmuru obejmuje jego wyrównanie, w celu uzyskania równej oraz jednolitej powierzchni. Następnie posadzka jest wygładzana, dzięki czemu możliwe jest usunięcie najbardziej widocznych rys. W ten sposób uzyskiwana jest powierzchnia gładka, z delikatnym odbiciem.

Jakie efekty daje renowacja?

Na końcowym etapie wykorzystywane są lekkie maszyny wolnoobrotowe oraz tarcze gradacyjne, pozwalające na otrzymanie czystego, lustrzanego odbicia powierzchni. Osiągnąć to można poprzez zastosowanie proszku polerskiego lub mieszaniny środków chemicznych, które spełniać będą funkcję katalizatora. Wykorzystywane są również pady i tarczki filcowe, po czym powierzchnia jest obmywana przy użyciu detergentu w niedużej ilości. Po osuszeniu posadzki nakładany jest impregnat, który po wniknięciu w strukturę kamienia zapewnia poprawę jego wyglądu, wyostrzenie koloru oraz zabezpieczenie przed wnikaniem rozmaitych cieczy.

Dlaczego należy przeprowadzać renowację posadzki?

Posadzka należy do najbardziej istotnych elementów praktycznie każdego obiektu przemysłowego. Ze względu na szczególne narażenie na obciążenia, może ona z czasem utracić swoje ogólne walory wizualne oraz pożądane właściwości techniczne. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do odpowiednich fachowców  , którzy dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz dostępnym technologiom będą mogli zająć się realizacją profesjonalnych prac renowacyjnych.

Jakie są najczęstsze wady posadzki?

Aby możliwe było usunięcie najczęściej występujących wad w strukturze posadzki, należy przeprowadzić dokładną analizę procesu jej wykonania. Najczęściej występujące usterki to między innymi:

 • korozja
 • podwyższona chłonność
 • pylenie
 • odpryski
 • ubytki w dylatacjach
 • złuszczenia warstwy wierzchniej

Jedynie odpowiednio dobrane działania chemiczne i mechaniczne są w stanie wpłynąć na twardość powierzchni, a tym samym wzmocnić strukturę posadzki oraz wydłużyć jej żywotność.

Z czego wynikają problemy?

Zazwyczaj przyczyną tych problemów jest nieprawidłowy dobór typu posadzki do warunków użytkowania, a także nieodpowiednia jakość materiałów. Nie bez znaczenia pozostają warunki pielęgnacji oraz sposób eksploatacji posadzki, a także techniki stosowane w celach utrzymania czystości. Wybór konkretnej metody renowacyjnej przeprowadzany jest indywidualnie i zależy zarówno od potrzeb klienta, jak i zakresu użytkowania posadzki. Profesjonalnie przeprowadzona renowacja nadaje jej głębokiego koloru, a także zapewnia błyszczącą oraz jednolitą strukturę. Dzięki temu wygląda jak nowa jeszcze przez długie lata.

Na czym polegają prace renowacyjne?

Kompleksowa renowacja posadzek obejmuje zazwyczaj wypełnianie ubytków, a także dokonywanie napraw dylatacji oraz spękań naprężeniowych. Przeprowadzana jest również fachowa impregnacja, włącznie z usuwaniem poziomych oznaczeń oraz linii. Silniejsze zabrudzenia są doczyszczane, a wszystkie plamy po kwasach oraz olejach skutecznie neutralizowane. Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy   daje gwarancję fachowego wykonania tych prac, a także możliwość uzyskania doradztwa oraz pomocnej obsługi posprzedażowej.

 

 • 1
 • 10
 • 111
 • 2
 • 22
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 99

var: v4qa9d55i7rdmwh12kxp